F1-juniorit (-10)

HARJOITUKSET:maanantaiklo 19:00-20:00Haagan peruskoulu (vapaaehtoinen)
 keskiviikkoklo 18:00-19:00Varma Tennisklubi
 sunnuntaiklo 14:00-15:00Maunulan liikuntahalli
    
VALMENTAJA:Vili Vanhala044-382 6950vili.vanhala(at)outlook.com

 

Pakilan Visan vuonna 2017 perustettu 2010-syntyneiden joukkue osallistuu kaudella 2019-20 SSBL:n E2-junioreiden ylempään haastajasarjaan, F1-junioreiden kilpasarjaan ja muutamiin turnauksiin.

Tällä hetkellä joukkue on täynnä, mutta syksyllä 2019 perustettavaan joukkueeseen ilmoittautuvat voivat osallistua harjoituksiin. Mikäli olet kiinnostunut, ota yhteyttä ja kysy lisätietoja Vili Vanhalalta, puhelimitse 0443826950 tai sähköpostilla vili.vanhala(at)outlook.com

Salibandyjaoston periaatteiden mukaisesti joukkueen kausimaksut kattavat vain joukkueen oman toiminnan. Pelaajamäärästä riippuen, toimintamaksut tulevat olemaan vain n. 45-50€ kuukaudessa, sisältäen lisenssit, vakuutukset ja seuran jäsenmaksun. 

 

SSBL, E2-pojat, ylempi haastajasarja, lohko 5
 

 aikaklopaikkaottelutulos
la12.10.201914.00AC Ruskeasuo, kenttä 1Tiikerit Sininen - PakVi Valkoinen10-3
la12.10.201917.00AC Ruskeasuo, kenttä 1PakVi Valkoinen - M-Team Sininen7-2
      
su27.10.201916.00Tiger Sport, kenttä 1MäNMKY - PakVi Valkoinen5-1
su27.10.201918.00Tiger Sport, kenttä 1PakVi Valkoinen - Oilers Bluemagic13-7
      
su10.11.201910.00KlondykeBlackbirds Musta - PakVi Valkoinen5-7
su10.11.201913.00KlondykePakVi Valkoinen - Tiikerit Sininen5-9
      
la23.11.201911.00Riihenmäen kouluM-Team Sininen - PakVi Valkoinen6-12
la23.11.201914.00Riihenmäen kouluPakVi Valkoinen - MäNMKY4-3
      
su01.12.201912.00Esport Areena, kenttä 8Oilers Bluemagic - PakVi Valkoinen 
su01.12.201915.00Esport Areena, kenttä 8PakVi Valkoinen - Blackbirds Musta 

 

sarjatilanne (23.11.)ovthtmpmp
Tiikerit Sininen870192-3414
MäNMKY861170-2713
PakVi Valkoinen850352-4710
M-Team Sininen820662-824
Oilers Bluemagic820634-934
Blackbirds Musta811638-653

 

SSBL, F1-pojat, kilpasarja
 

 aikaklopaikkaottelutulos
su13.10.201909:45Sipoo AreenaIndians Black - PakVi3-4
su13.10.201910:45Sipoo AreenaPakVi - ÅIF Sininen2-10
su13.10.201912:30Sipoo AreenaEräViikingit Sininen - PakVi2-3
      
la02.11.201912.00AC Hakaniemi, kenttä 2PakVi - PSS Karhut4-9
la02.11.201914.00AC Hakaniemi, kenttä 2M-Team - PakVi4-2
      
su17.11.201912:45AC Ruskeasuo, kenttä 2Blackbirds Musta - PakVi 11-4
su17.11.201913:45AC Ruskeasuo, kenttä 2PakVi - EräViikingit Pohjoinen6-4
su17.11.201915:30AC Ruskeasuo, kenttä 2Loviisan Tor Yellow - PakVi2-5
      
la30.11.201912:00AC Ruskeasuo, kenttä 2PakVi - EräViikingit Pohjoinen 
la30.11.201913:45AC Ruskeasuo, kenttä 2Oilers Bluedragons - PakVi  
la30.11.201916:15AC Ruskeasuo, kenttä 2PakVi - M-Team 

 

 

Tupla Cup, F1-pojat, kilpasarja

 aikaklopaikkaottelutulos
la21.09.201914:25AC Ruskeasuo, kenttä 4M-Team Punainen - PakVi Valkoinen6-8
la21.09.201915:05AC Ruskeasuo, kenttä 4PakVi Vihreä - PSS Hait3-5
la21.09.201916:25AC Ruskeasuo, kenttä 2PakVi Valkoinen - EräViikingit Pohjoinen6-2
la21.09.201916:25AC Ruskeasuo, kenttä 4M-Team Sininen - PakVi Vihreä6-2
la21.09.201917:50AC Ruskeasuo, kenttä 5PakVi Valkoinen - ÅIF Sininen1-4

 

Lohko Aovthtmpmp
ÅIFSininen330017-46
PakVi Valkoinen320115-124
M-Team Punainen310214-192
EräViikingit Pohjoinen30038-190

 

Lohko Bovthtmpmp
PSS Hait22009-54
M-Team Sininen21018-62
PakVi Vihreä20025-110

 

 

 aikaklopaikkaottelutulos 
su22.09.201910:35AC Ruskeasuo, kenttä 2PSS Hait - PakVi Valkoinen8-2välierä
su22.09.201912:45AC Ruskeasuo, kenttä 2M-Team Sininen - PakVi Valkoinen2-5pronssiottelu
       
su22.09.201910:35AC Ruskeasuo, kenttä 3EräViikingit Pohjoinen - PakVi Vihreä6-0sijoitussarja
su22.09.201914:00AC Ruskeasuo, kenttä 3PakVi Vihreä - M-Team Punainen6-2sijoitussarja

 

Sijat 5-7.ovthtmpmp
EräViikingit Pohjoinen220011-34
PakVi Vihreä21016-82
M-Team Sininen20025-110

 

 

Joukkuetta tukemassa