Historia

 

PAKVI MIEHET 2020-21

 

HARJOITUKSET:keskiviikkoklo 19:30-20:30Campo-Sport, kenttä 2
    
VALMENTAJA:Juha Nuikkapuh. 040-726 0337juha.nuikka64(at)gmail.com


 

Miehet 4.div, lohko 7.

 

 aikaklopelipaikkaottelutulos
la03.10.202010.00AC Myllypuro, kenttä 4EräViikingit II - PakVi 
la03.10.202012.00AC Myllypuro, kenttä 4PakVi  - Derius 
      
la17.10.202010.00Campo Center, kenttä 1Bad Company - PakVi 
la17.10.202019.00Campo Center, kenttä 1PakVi - BK-Bärs 
      
la14.11.202011.00Tuusulan SBH, kenttä 1GRS - PakVi 
la14.11.202014.00Tuusulan SBH, kenttä 1PakVi - AC 68 
      
su06.12.202015.00Campo Center, kenttä 1Uglyducks - PakVi 
su06.12.202018.00Campo Center, kenttä 1PakVi - Blackbirds III 
      
la09.01.202116.00AC Myllypuro, kenttä 3PakVi - EräViikingit II 
la09.01.202118.00AC Myllypuro, kenttä 3AskU - PakVi 
      
la30.01.202111.00Campo Center, kenttä 1Derius - PakVi 
la30.01.202113.00Campo Center, kenttä 1PakVi - Bad Company 
      
la20.02.202111.00Tuusulan SBH, kenttä 1PakVi - GRS 
la20.02.202114.00Tuusulan SBH, kenttä 1BK-Bärs - PakVi 
      
la06.03.202111.00Askola AreenaAC 68  - PakVi 
la06.03.202114.00Askola AreenaPakVi - Uglyducks 
      
la27.03.202112.00AC Ruskeasuo, kenttä 1PakVi - AskU 
la27.03.202114.00AC Ruskeasuo, kenttä 1Blackbirds III - PakVi 

 

 

 

sarjatilanneovthtmpmp
AC 68xxxxxx-xxx
AskUxxxxxx-xxx
Bad Companyxxxxxx-xxx
BK-Bärsxxxxxx-xxx
Blackbirds IIIxxxxxx-xxx
Deriusxxxxxx-xxx
EräViikingit IIxxxxxx-xxx
GRSxxxxxx-xxx
PakVixxxxxx-xxx
Uglyducksxxxxxx-xxx

 

 


 

 

PAKVI MIEHET 2019-20

 

HARJOITUKSET:keskiviikkoklo 20:00-21:00Campo-Sport, kenttä 3
    
VALMENTAJA:Juha Nuikkapuh. 040-726 0337juha.nuikka64(at)gmail.com


 

Miehet 4.div, lohko 5.

 

 aikaklopelipaikkaottelutulos
su13.10.201911.00AC Myllypuro, kenttä 4IHS II - PakVi4-1
su13.10.201914.00AC Myllypuro, kenttä 4PakVi  - PoRe2-14
      
la02.11.201916.00Tuusulan SBH, kenttä 1KGP - PakVi3-9
la02.11.201918.00Tuusulan SBH, kenttä 1PakVi - SK General7-5
      
la23.11.201915.00AC Myllypuro, kenttä 4PakVi - Fenno3-6
la23.11.201918.00AC Myllypuro, kenttä 4SBS Graniitti - PakVi3-5
      
la07.12.201917.00Tuusulan SBH, kenttä 1Pandat II - PakVi3-9
la07.12.201919.00Tuusulan SBH, kenttä 1PakVi - KaPa-904-0
      
la11.01.202015.00AC Myllypuro, kenttä 3PoRe - PakVi11-1
la11.01.202018.00AC Myllypuro, kenttä 3PakVi - JäSen3-8
      
la01.02.202010.00AC Ruskeasuo, kenttä 3SK General - PakVi1-9
la01.02.202012.00AC Ruskeasuo, kenttä 3PakVi - IHS II8-2
      
la15.02.202015.00MasalaFenno - PakVi7-3
la15.02.202017.00MasalaPakVi - KGP1-7
      
su08.03.202010.00Campo-Sport, kenttä 1KaPa-90  - PakVi 
su08.03.202019.00Campo-Sport, kenttä 1PakVi - SBS Graniitti 
      
la28.03.202010.00Esport Areena, kenttä 5PakVi - Pandat II 
la28.03.202012.00Esport Areena, kenttä 5JäSen - PakVi 

 

 

 

sarjatilanne (15.2.)ovthtmpmp
PoRe141220117-4626
Fenno141121116-6124
KaPa-901482462-5318
JäSen1472572-6316
PakVi1470765-7414
SK General1460866-7612
KGP1451862-7511
SBS Graniitti1432953-658
Pandat II14221040-1026
IHS II14131035-735

 

 

Etelä-Suomen alueliiga

 

 aikaklopaikkaottelutulos
ke09.10.201920.00Campo-Sport, kenttä 3PakVi - KorsKa II 6-1
ma04.11.201920:00Esport Areena, kenttä 8AC Bohemia - PakVi5-2
ti19.11.201919:30Esport Areena, kenttä 5M13 - PakVi7-6
ke04.12.201920:00Campo-Sport, kenttä 3PakVi - AC Bohemia7-3
ti14.01.202021:00Korson LumoKorsKa II - PakVi II6-7
ke29.01.202020:00Campo-Sport, kenttä 3PakVi - M136-4
ke26.02.202020:00Campo-Sport, kenttä 3PakVi - KorsKa II8-3
ma16.03.202020:00Esport Areena, kenttä 8AC Bohemia - PakVi 
ti07.04.202019:30Esport Areena, kenttä 5M13 - PakVi 

 

sarjatilanne (26.2.) ovthtm-pmp
AC Bohemia750243-2710
PakVi750242-2910
M13 720536-504
KorsKa II720530-454



 

 

PAKVI MIEHET 2018-19

 

HARJOITUKSET:keskiviikkoklo 20:00-21:00Campo-Sport, kenttä 3
    
VALMENTAJA:Juha Nuikkapuh. 040-726 0337juha.nuikka64(at)gmail.com


 

Miehet 5.div, lohko 11.

 

 aikaklopelipaikkaottelutulos
la29.09.201810.00Campo-Sport, kenttä 1PakVi - ViKi7-2
la29.09.201819.00Campo-Sport, kenttä 1PakVi  - PoTKi9-2
      
su21.10.201811.00Tennarin PHPakVi - E-T Karhut4-4
su21.10.201814.00Tennarin PHVSS III - PakVi2-3
      
la17.11.201815.00Kauklahti, kenttä 1OJy - PakVi1-8
la17.11.201817.00Kauklahti, kenttä 1PakVi - SaVe II13-1
      
la15.12.201811.00Nummelanharjun liikuntahalliEast Stars - PakVi4-12
la15.12.201813.00Nummelanharjun liikuntahalliPakVi - KasvU10-2
      
la19.01.201913.00AC Myllypuro, kenttä 4Indians V - PakVi6-17
la19.01.201916.00AC Myllypuro, kenttä 4ViKi - PakVi6-9
      
la16.02.201916.00Esport Areena, kenttä 8PoTKi - PakVi2-4
la16.02.201918.00Esport Areena, kenttä 8PakVi - VSS III9-0
      
la02.03.201911.00Tennarin PHE-T Karhut - PakVi1-8
la02.03.201913.00Tennarin PHPakVi - OJy8-3
      
la23.03.201915.00Esport Areena, kenttä 8SaVe II - PakVi2-5
la23.03.201918.00Esport Areena, kenttä 8PakVi - East Stars8-4
      
la06.04.201911.00AC Ruskeasuo, kenttä 1PakVi - Indians V10-1
la06.04.201913.00AC Ruskeasuo, kenttä 1KasvU- PakVi2-5

 

 

 

lopullinen sarjatilanneovthtmpmp
PakVi181710149-4535
E-T Karhut18122491-7626
OJy181134105-6325
ViKi1874782-7718
KasvU1864880-8916
VSS III18711083-9215
East Stars18611195-10913
SaVe II18441063-9312
PoTKi18421269-11810
Indians V18421276-13110

 

PakVi nousee IV-divisioonaan. E-T Karhut ja OJy karsivat noususta IV-divisioonaan. Indians V karsii säilymisestä V-divisioonassa.

 

Etelä-Suomen alueliiga

 

 aikaklopaikkaottelutulos
to04.10.201820:00AC Myllypuro, kenttä 3HIFK VII - PakVi0-6
ke17.10.201820.00Campo-Sport, kenttä 3PakVi - AC Bohemia5-2
ke31.10.201820:00Campo-Sport, kenttä 3PakVi - M1311-2
ma05.11.201821:00Esport Areena, kenttä 7AC Bohemia - PakVi2-7
ma12.11.201821:15Kauklahti, kenttä 1GrIFK - PakVi6-2
ke14.11.201820:00Campo-Sport, kenttä 3PakVi - Wild Titans5-4
ke28.11.201820:00Campo-Sport, kenttä 3PakVi - Jokerit8-4
ti04.12.201819:30Esport Areena, kenttä 5M13 - PakVi8-7
ke12.12.201820:00Campo-Sport, kenttä 3PakVi - GrIFK2-3
ti18.12.201820:00Campo-Sport, kenttä 4Jokerit - PakVi4-5
ke09.01.201920:00Campo-Sport, kenttä 3PakVi - HIFK VII7-2
ke23.01.201920:00K3 Arena, kenttä 1Wild Titans - PakVi1-8
ke06.02.201920:00Campo-Sport, kenttä 3PakVi - AC Bohemia3-3
to28.02.201920:00AC Myllypuro, kenttä 3HIFK VII - PakVi3-5
ke06.03.201920:00Campo-Sport, kenttä 3PakVi - M135-9
ke20.03.201920:00Campo-Sport, kenttä 3PakVi - Wild Titans6-3
to21.03.201919:30Campo-Sport, kenttä 2Jokerit - PakVi3-5
ma15.04.201921:15Kauklahti, kenttä 1GrIFK - PakVi11-2

 

lopullinen sarjatilanne ovthtm-pmp
GrIFK181602153-6932
PakVi18121599-7025
Jokerit181107120-10322
AC Bohemia1892779-8020
M13186012103-12912
Wild Titans18511282-11911
HIFK VII18201648-1144

 

 

Alueliigan lopputurnaus

 aikaklopelipaikkaottelutulos 
la27.04.201911:10Campo-Sport, kenttä 1PakVi - Jokerit6-5 ja.välierä
la27.04.201914:30Campo-Sport, kenttä 1GrIFK - PakVi14-2loppuottelu

 

PAKVI MIEHET 2017-18

 

HARJOITUKSET:keskiviikkoklo 20:00-21:00Campo-Sport, kenttä 3
    
VALMENTAJA:Juha Nuikkapuh. 040-726 0337juha.nuikka64(at)gmail.com


 

Miehet 5.div, lohko 11.

 

 aikaklopelipaikkaottelutulos
su01.10.201710.00AC Myllypuro, kenttä 2FC KontU - PakVi 1-7
su01.10.201712.00AC Myllypuro, kenttä 2PakVi  - IBK Huuru6-2
      
la21.10.201710.00AC Ruskeasuo, kenttä 1SBS Simdax - PakVi6-5
la21.10.201719.00AC Ruskeasuo, kenttä 1PakVi - Sabres11-2
      
la11.11.201711.00Esport Areena, kenttä 1SC Mela - PakVi5-8
la11.11.201714.00Esport Areena, kenttä 1PakVi - BOF6-3
      
la25.11.201715.00AC Myllypuro, kenttä 4SB Vantaa III - PakVi3-3
la25.11.201718.00AC Myllypuro, kenttä 4PakVi - Ranko6-1
      
la16.12.201716.00Campo-Sport, kenttä 3PakVi - FC KontU4-7
la16.12.201718.00Campo-Sport, kenttä 3FC Rabbit - PakVi3-6
      
la20.01.201811.00Tuusulan SBHIBK Huuru - PakVi6-5
la20.01.201813.00Tuusulan SBHPakVi - SBS Simdax6-5
      
la17.02.201811.00Campo-Sport, kenttä 1PakVi - SC Mela10-3
la17.02.201814.00Campo-Sport, kenttä 1Sabres - PakVi3-9
      
su18.03.201811.00Sipoo AreenaBOF - PakVi 
su18.03.201814.00Sipoo AreenaPakVi - SB Vantaa III 
      
la14.04.201812.00Tiger Sport, kenttä 1PakVi - FC Rabbit 
la14.04.201814.00Tiger Sport, kenttä 1Ranko - PakVi 

 

 

 

sarjatilanne (17.2) ovthtmpmp
FC Kontu141103108-6322
PakVi14101392-5021
Ranko1492387-6320
SB Vantaa III1491473-4619
SBS Simdax1481583-5917
IBK Huuru1470774-8214
BOF1452762-6812
FC Rabbit1432957-868
SC Mela14121164-1294
Sabres14111254-1083

 

 

Etelä-Suomen alueliiga

 

 aikaklopaikkaottelutulos
to12.10.201720:00LatokartanoValtti - PakVi10-1
pe27.10.201720.00Campo-Sport, kenttä 1PakVi - SB-Pro10-3
ma13.11.201720:00Esport Areena, kenttä 6AC Bohemia - PakVi8-3
pe17.11.201720.00Campo-Sport, kenttä 1PakVi - Grani Agents6-8
ke22.11.201720:00Campo-Sport, kenttä 3SB-Pro - PakVi4-5
pe24.11.201720.00Campo-Sport, kenttä 1PakVi - Valtti7-9
pe12.01.201820:00Campo-Sport, kenttä 1PakVi - AC Bohemia4-2
to01.02.201820:00LatokartanoValtti - PakVi9-7
ti06.02.201821.00Kauniaisten PHGrani Agents - PakVi6-5
pe09.02.201820:00Campo-Sport, kenttä 1PakVi - SB-Pro6-3
ma26.02,201820:00Esport Areena, kenttä 6AC Bohemia - PakVi4-5
pe09.03.201820:00Campo-Sport, kenttä 1PakVi - Grani Agents4-7

 

sarjatilanne (9.3)ovthtm-pmp
Grani Agents11100174-3720
Valtti1170484-5114
AC Bohemia1050552-3910
PakVi1250763-7310
SB-Pro10001022-950

 

 

PAKVI MIEHET II 2016-17

 

HARJOITUKSET:tiistaiklo 18.00-19.00Campo-Sport, kenttä 3
 torstaiklo 19.00-20.00Maunulan liikuntahalli
    
VALMENTAJA:Juha Nuikkapuh. 040-726 0337juha.nuikka64(at)gmail.com


 

Miehet 5.div, lohko 11.

 

 aikaklopelipaikkaottelutulos
la01.10.201615.00AC Ruskeasuo, kenttä 2Grillimestarit - PakVi II5-7
la01.10.201618.00AC Ruskeasuo, kenttä 2PakVi II - Wank14-2
      
su30.10.201612.00Tuusulan SBHHSH - PakVi II3-3
su30.10.201615.00Tuusulan SBHPakVi II - Bandits6-3
      
la26.11.201611.00Campo-Sport, kenttä 1PakVi II - HIFK Red3-7
la26.11.201613.00Campo-Sport, kenttä 1PakVi II - UTu2-14
      
la17.12.201610.00AC Ruskeasuo, kenttä 2PakVi II - Pauhu II16-4
la17.12.201619.00AC Ruskeasuo, kenttä 2PH Keho - PakVi II2-13
      
su22.01.201710.00Tuusulan SBHKelA - PakVi II 5-0 (5-5)
su22.01.201712.00Tuusulan SBHWank - PakVi II5-0 (1-13)
      
la18.02.201715.00AC Myllypuro, kenttä 3PakVi II - Grillimestarit8-5
la18.02.201718.00AC Myllypuro, kenttä 3Bandits - PakVi II3-5
      
la04.03.201711.00AC Myllypuro, kenttä 2PakVi II - HSH 
la04.03.201713.00AC Myllypuro, kenttä 2UTu - PakVi II 
      
la25.03.201717.00AC Myllypuro, kenttä 4HIFK Red - PakVi II 
la25.03.201719.00AC Myllypuro, kenttä 4PakVi II - PH Keho 
      
la08.04.201715.00AC Hakaniemi, kenttä 2PakVi II - KelA 
la08.04.201717.00AC Hakaniemi, kenttä 2Pauhu II - PakVi II 

 

 

 

sarjatilanne (22.1) ovthtmpmp
KelA1046055-3614
UTu1070361-3114
PakVi II1062282-4614
HSH1053263-3213
Bandits1061363-3313
PH Keho1033433-539
Grillimestarit1032556-698
Wank1030739-986
HIFK Red1022641-556
Pauhu II1011832-723

 

 

Etelä-Suomen aluedivisioona, runkosarja

 

 aikaklopaikkaottelutulos
ti04.10.201618:00Campo-Sport, kenttä 3PakVi II - Puumat11-4
ke12.10.201621:30MosahalliErä  - PakVi II4-5
ti18.10.201618:00Campo-Sport, kenttä 3PakVi II - SB Vantaa Farmi4-1
ma24.10.201618:30AC Myllypuro, kenttä 4HC Löyly - PakVi6-5 ja.
ti01.11.201618:00Campo-Sport, kenttä 3PakVi II - Nissbacka Innebandy5-9
to03.11.201620.00Herttoniemenrannan LHValtti II - PakVi II6-3
ti08.11.201618:00Campo-Sport, kenttä 3PakVi II - AC Bohemia 
ti22.11.201618:00Campo-Sport, kenttä 3PakVi II - Valtti II 
to24.11.201621.00Tiger Sport Areena, kenttä 3Nissbacka Innebandy - PakVi II 
ti06.12.201618:00Campo-Sport, kenttä 3PakVi II - IBK Stadibandy 
ti10.01.201718:00Campo-Sport, kenttä 3PakVi II - HC Löyly 
to12.01.201721:00Energia Areena, kenttä 3SB Vantaa Farmi - PakVi II 
ti24.01.201718:00Campo-Sport, kenttä 3PakVi II - Erä 
pe27.01.201720:00AC Myllypuro, kenttä 3IBK Stadibandy - PakVi II 
ma06.02.201720:30Esport Areena, kenttä 4AC Bohemia - PakVi II 
to09.02.201721:00Latokartanon liikuntahalliPuumat - PakVi 

 

sarjatilanne (3.11)ovthtm-pmp
Nissbacka Innebandy550042-1410
IBK Stadibandy430129-136
HC Löyly630330-276
PakVi II630333-306
Valtti II530226-246
AC Bohemia630323-356
Puumat420216-224
Erä510118-262
SB Vantaa Farmi50058-340

 

 

PAKVI MIEHET II 2015-16

 

HARJOITUKSET:tiistaiklo 18.00-19.00Campo-Sport, kenttä 3
 torstaiklo 19.00-20.00Maunulan liikuntahalli
    
VALMENTAJA:Juha Nuikkapuh. 040-726 0337juha.nuikka64(at)gmail.com


 

Miehet 5.div, lohko 3.

 

 aikaklopelipaikkaottelutulos
la03.10.201514.00Kauklahti, kenttä 1PakVi II - TyKo5-3
la03.10.201518.00Kauklahti, kenttä 1Rangers IV - PakVi II5-3
      
la24.10.201511.00Esport Areena, kenttä 1Elbo - PakVi II12-0
la24.10.201513.00Esport Areena, kenttä 1PakVi II - TeKe6-11
      
la28.11.201512.00AC Myllypuro, kenttä 3Ruma - PakVi II4-7
la28.11.201516.00AC Myllypuro, kenttä 3KasvU - PakVi II3-10
      
la19.12.201511.00MasalaPakVi II - Veijarit10-2
la19.12.201514.00MasalaTU - PakVi II7-10
      
la23.01.201612.00Esport Areena, kenttä 1PakVi II - Rangers IV2-7
la23.01.201616.00Esport Areena, kenttä 1PakVi II - HC Toosa15-3
      
la13.02.201610.00Campo-Sport, kenttä 2PakVi II - Elbo2-14
la13.02.201619.00Campo-Sport, kenttä 2TyKo - PakVi II11-3
      
su28.02.201610.00MasalaTeKe - PakVi II10-9
su28.02.201612.00MasalaPakVi II - Ruma8-11
      
la19.03.201616.00Kauklahti, kenttä 2Veijarit - PakVi II1-9
la19.03.201618.00Kauklahti, kenttä 2PakVi II - KasvU9-5
      
la09.04.201613.00AC Myllypuro, kenttä 2PakVi II - TU9-4
la09.04.201616.00AC Myllypuro, kenttä 2HC Toosa - PakVi II10-7

 

 

 

lopullinen sarjatilanne ovthtmpmp
Elbo181701182-4134
TeKe181035129-10123
KasvU1893699-8421
Rangers IV1884674-7320
PakVi II18909124-12318
TyKo1864899-10816
Veijarit18711090-12515
Ruma18711099-13015
HC Toosa18521170-12712
TU18221479-1336

 

Elbo nousee IV-divisioonaan. TeKe karsii noususta IV-divisioonaan. TU karsii säilymisestä V-divisioonassa.

 

 

MIEHET II JOUKKUE 2015-16 JA TILASTOT SSBL:N SARJASSA

 

  OM S yht+-+/-ran
2.Teemu Vuorinenxx+x=xxxxx
5.Joni Räsänenxx+x=xxxxx
6.Miikka Mahlamäki "C"xx+x=xxxxx
8.Sebastian Remesxx+x=xxxxx
11.Vili Vanhalaxx+x=xxxxx
12.Antti Nuikkaxx+x=xxxxx
14.Juha Nuikkaxx+x=xxxxx
21.Joni Arajärvixx+x=xxxxx
24.Pauli Ursinxx+x=xxxxx
27.Samu Tamminenxx+x=xxxxx
28.Jani Puustinenxx+x=xxxxx
32.Niko Kauhanenxx+x=xxxxx
64.Aarni Kekkonenxx+x=xxxxx
xx.Tomi Malkavaaraxx+x=xxxxx
xx.Tero Oksanenxx+x=xxxxx
xx.Aki Haakanenxx+x=xxxxx
xx.Mika Reimanxx+x=xxxxx

 

Maalivahdit:

  pomintorj.pmpm/ottnptorj%

 

Etelä-Suomen aluedivisioona

 

 aikaklopaikkaottelutulos
ti29.09.201518.00Campo-Sport, kenttä 3PakVi II - Puumat3-9
to08.10.201520.00Herttoniemenrannan liikuntahalliValtti II - PakVi II 
ma12.10.201517.00Campo-Sport, kenttä 3IBK Stadibandy - PakVi II 
ti20.10.201518.00Campo-Sport, kenttä 3PakVi II - IBK Stadibandy 
to29.10.201521.00Herttoniemenrannan liikuntahalliIHS - PakVi II 
ti03.11.201518.00Campo-Sport, kenttä 3PakVi II - HC Löyly 
ke11.11.201521.00OtahalliYlämummo - PakVi II 
ke18.11.201521.30MosahalliErä II - PakVi II 
to26.11.201521.00Latokartanon liikuntahalliPuumat - PakVi II 
ti01.12.201518.00Campo-Sport, kenttä 3PakVi II - Erä II 
ti15.12.201518.00Campo-Sport, kenttä 3PakVi II - Ylämummo 
ti12.01.201618.00Campo-Sport, kenttä 3PakVi II - IHS 
ke20.01.201620.30AC Myllypuro, kenttä 6HC Löyly - PakVi II 
ti26.01.201618.00Campo-Sport, kenttä 3PakVi II - Valtti II 
to11.02.201621.00Latokartanon liikuntahalliPuumat - PakVi II 
ti16.02.201618.00Campo-Sport, kenttä 3PakVi II - IBK Stadibandy 
ke02.03.201621.30MosahalliErä II - PakVi II 
ti08.03.201618.00Campo-Sport, kenttä 3PakVi II - HC Löyly 
to17.03.201621.00Herttoniemenrannan liikuntahalliIHS - PakVi II 
ke23.03.201621.00OtahalliYlämummo - PakVi II 
ti29.03.201618.00Campo-Sport, kenttä 3PakVi II - Valtti II 

 

sarjatilanneovthtmpmp
Erä IIxxxxxx-xxx
HC Löylyxxxxxx-xxx
IBK Stadibandyxxxxxx-xxx
IHSxxxxxx-xxx
PakVi IIxxxxxx-xxx
Puumatxxxxxx-xxx
Valtti IIxxxxxx-xxx
Ylämummoxxxxxx-xxx

 

 

PAKVI MIEHET II 2014-15

 

HARJOITUKSET: tiistai klo 18.00-19.00 Campo-Sport, kenttä 3
  torstai klo 19.00-20.00 Maunulan liikuntahalli
       
VALMENTAJA: Juha Nuikka puh. 040-726 0337 juha.nuikka(at)wippies.com


 

Miehet 5.div, lohko 2.

 

 aikaklopelipaikkaottelutulos
la 04.10.2014 11.00 AC Hakaniemi, kenttä 2 LKS - PakVi II 5-5
la 04.10.2014 13.00 AC Hakaniemi, kenttä 2 PakVi II - TKB 5-2
           
la 25.10.2014 16.00 Kauklahti, kenttä 1 Oilers III - PakVi II 4-1
la 25.10.2014 18.00 Kauklahti, kenttä 1 Snakkes - PakVi II 0-5*
           
su 23.11.2014 10.00 AC Myllypuro, kenttä 2 Raitakissat - PakVi II 1-3
su 23.11.2014 12.00 AC Myllypuro, kenttä 2 PakVi II - Kisla 2-3
           
la 13.12.2014 16.00 Hangon urheilutalo Honkers - PakVi II 5-2
la 13.12.2014 18.00 Hangon urheilutalo PakVi II - ViDi 6-4
           
su 18.01.2015 10.00 AC Ruskeasuo, kenttä 2 PakVi II - HaHy II 1-4
su 18.01.2015 19.00 AC Ruskeasuo, kenttä 2 PakVi II - LKS 2-7
           
la 07.02.2015 12.00 Masala TKB - PakVi II 7-12
la 07.02.2015 14.00 Masala PakVi II - Oilers III 3-4
           
la 21.02.2015 12.00 Esport Areena, kenttä 1 Kisla - PakVi II 2-9
la 21.02.2015 15.00 Esport Areena, kenttä 1 PakVi II - Snakkes 3-4
           
la 21.03.2015 11.00 Hangon urheilutalo ViDi - PakVi II 3-3
la 21.03.2015 14.00 Hangon urheilutalo PakVi II - Raitakissat 3-5
           
la 11.04.2015 15.00 AC Myllypuro, kenttä 2 HaHy II - PakVi II 3-4
la 11.04.2015 18.00 AC Myllypuro, kenttä 2 PakVi II - Honkers 2-2

*Ottelu päättyi 7-2, mutta Pakvi tuomittiin voittajaksi lukemin 0-5.

 

 

sarjatilanne (21.3)ovthtmpmp
Oilers III 16 13 1 2 94 -46 27
Snakkes 16 12 0 4 92 -62 24
LKS 16 9 4 3 92 -57 22
KIsla 16 7 1 8 80 -77 15
ViDi 16 6 3 7 87 -96 15
Honkers 16 7 1 8 69 -69 15
PakVi II 16 6 2 8 65 -60 14
Raitakissat 16 5 3 8 65 -74 13
HaHy II 16 6 1 9 57 -71 13
TKB 16 1 0 15 52 -141 2

 

 

 


MIEHET II JOUKKUE 2014-15 JA TILASTOT SSBL:N SARJASSA

   OM  S  yht+-+/-ran
2. Teemu Vuorinen x x + x = x x x x x
5. Joni Räsänen 2 0 + 0 = 0 5 3 2 2
6. Miikka Mahlamäki "C" 2 2 + 1 = 3 5 3 2 0
8. Sebastian Remes x x + x = x x x x x
11. Vili Vanhala 2 0 + 2 = 2 4 2 2 0
12. Antti Nuikka 2 0 + 2 = 2 6 5 1 0
14. Juha Nuikka x x + x = x x x x x
21. Joni Arajärvi x x + x = x x x x x
24. Pauli Ursin 2 1 + 1 = 2 5 3 2 0
27. Samu Tamminen 2 3 + 0 = 3 6 5 1 0
28. Jani Puustinen 2 0 + 1 = 1 3 2 1 0
32. Niko Kauhanen x x + x = x x x x x
64. Aarni Kekkonen x x + x = x x x x x
69 Simo Ketola x x + x = x x x x x
99. Anssi Nuikka 2 0 + 0 = 0       0
xx. Tomi Malkavaara 2 0 + 2 = 2 5 3 2 0
xx. Tero Oksanen 2 3 + 0 = 3 6 1 5 2
xx. Aki Haakanen 2 1 + 1 = 2 5 3 2 2

 

Maalivahdit:

   pomintorj.pmpm/ottnptorj%
99. Anssi Nuikka 2 90 53 7 3,5 0 88,33

 

 

 

Etelä-Suomen aluedivisioona

 aikaklopaikkaottelutulos
ti 30.09.2014 18.00 Campo-Sport, kenttä 3 PakVi II - Ylämummo 4-7
to 09.10.2014 20.00 Herttoniemenrannan liikuntahalli Valtti II - PakVi II 8-4
ti 14.10.2014 18.00 Campo-Sport, kenttä 3 PakVi II - Puumat 4-5ja
to 23.10.2014 21.00 Campo-Sport, kenttä 3 Nissbacka Innebandy - PakVi II 5-3
ti 28.10.2014 18.00 Campo-Sport, kenttä 3 PakVi II -Päät Trip 3-7
ti 04.11.2014 18.00 Campo-Sport, kenttä 3 PakVi II - Erä II 1-3
ma 10.11.2014 18.00 AC Myllypuro, kenttä 1 HC Löyly - PakVi II 7-5
ke 19.11.2014 21.00 Otahalli, kenttä 3 Ylämummo - PakVi II 6-5ja
ti 25.11.2014 18.00 Campo-Sport, kenttä 3 PakVi II - Valtti II 8-4
ti 02.12.2014 18.00 Campo-Sport, kenttä 3 PakVi II - Puumat 6-2
ti 09.12.2014 18.00 Campo-Sport, kenttä 3 PakVi II - Nissbacka Innebandy 4-3ja
to 15.01.2015 18.30 Merihaan palloiluhalli Päät Trip - PakVi II 11-2
ke 21.01.2015 21.30 Mosahalli, yläkenttä Erä II - PakVi II 6-3
ti 27.01.2015 18.00 Campo-Sport, kenttä 3 PakVi II - HC Löyly 4-9
ti 10.02.2015 18.00 Campo-Sport, kenttä 3 PakVi II - Ylämummo 5-7
to 12.02.2015 20.00 Herttoniemenrannan liikuntahalli Valtti II - PakVi II 7-3
to 26.02.2015 21.00 Latokartanon liikuntahalli Puumat - PakVi II 3-1
to 05.03.2015 21.00 Campo-Sport, kenttä 3 Nissbacka Innebandy - PakVi II 1-8
ti 10.03.2015 18.00 Campo-Sport, kenttä 3 PakVi II - Päät Trip 9-3
ke 25.03.2015 21.30 Mosahalli, yläkenttä Erä II - PakVi II 5-9
ma 30.03.2015 18.00 AC Myllypuro, kenttä 1 HC Löyly - PakVi II  

 

Otteluohjelma ja tulokset

 

sarjatilanne (25.3)ovthtmpmp
Valtti II 20 16 0 4 124 -103 32
Ylämummo 20 15 0 5 137 -93 30
Päät Trip 19 13 0 6 131 -116 26
Nissbacka Innebandy 20 9 1 10 92 -110 19
HC Löyly 19 8 1 10 96 -85 17
PakVi II 20 6 0 14 91 -109 12
Erä II 20 6 0 14 77 -102 12
Puumat 20 5 0 15 81 -111 10

 

Sarjatilanne

 

MIEHET II JOUKKUE 2014-15 JA TILASTOT ALUEDIVISIOONASSA

   OM  S  yht+-+/-ran
2. Teemu Vuorinen x x + x = x x x x x
5. Joni Räsänen 3 1 + 1 = 2 3 6 -3 0
6. Miikka Mahlamäki "C" 3 1 + 0 = 1 3 12 -9 2
8. Sebastian Remes 3 1 + 1 = 2 4 8 -4 0
11. Vili Vanhala 3 3 + 0 = 3 7 9 -2 0
12. Antti Nuikka 3 1 + 2 = 3 6 7 -1 0
14. Juha Nuikka x x + x = x x x x x
21. Joni Arajärvi 2 0 + 0 = 0 4 2 2 0
24. Pauli Ursin x x + x = x x x x x
25. Niko Vanhala 3 1 + 0 = 1 5 9 -4 0
27. Samu Tamminen 3 0 + 0 = 0 3 6 -3 0
28. Jani Puustinen 1 0 + 0 = 0 1 2 -1 0
32. Niko Kauhanen x x + x = x x x x x
47. Hannu Rytöniemi 1 0 + 0 = 0 3 0 3 0
64. Aarni Kekkonen x x + x = x x x x x
69 Simo Ketola x x + x = x x x x x
83. Tommi Ek 2 1 + 1 = 2 5 4 1 0
99. Anssi Nuikka 2 0 + 0 = 0       0
xx. Tomi Malkavaara 3 0 + 2 = 2 6 6 0 0
xx. Tero Oksanen 3 0 + 2 = 2 3 9 -6 0
xx. Aki Haakanen 3 3 + 1 = 4 5 6 -1 2
xx. Hanssi Laajajärvi 2 0 + 0 = 0 0 8 -8 0
xx. Markus Kuikka 1 0 + 0 = 0 1 1 0 0

 

Maalivahdit:

   pomintorj.pmpm/ottnptorj%
21. Joni Arajärvi 1 40 23 7 7,00 0 76,67
99. Anssi Nuikka 2 80 30 13 6,50 0 69,77

 

 

 

 

PAKVI MIEHET II 2013-14

 

HARJOITUKSET: tiistai klo 18.00-19.00 Campo-Sport, kenttä 3
  torstai klo 19.00-20.00 Maunulan liikuntahalli
       
VALMENTAJA: Juha Nuikka puh. 040-726 0337 juha.nuikka(at)wippies.com
APUVALMENTAJA: Osmo Ek puh. 050-599 5581  


 

Miehet 5.div, lohko 14.

 

 aikaklopelipaikkaottelutulos
su 29.09.2013 11.00 AC Myllypuro, kenttä 2 PakVi II - F 3 3-6
su 29.09.2013 14.00 AC Myllypuro, kenttä 2 Raiderit - PakVi II 2-6
           
la 12.10.2013 17.00 AC Hakaniemi, kenttä 2 PakVi II - Blackbirds XIII 4-3
la 12.10.2013 19.00 AC Hakaniemi, kenttä 2 THK - PakVi II 0-4
           
la 02.11.2013 11.00 Kerava Areena SC Kings - PakVi II 3-5
la 02.11.2013 14.00 Kerava Areena PakVi II - SC-RR 6-10
           
la 23.11.2013 15.00 AC Ruskeasuo, kenttä 2 PakVi II - Hauki 10-5
la 23.11.2013 17.00 AC Ruskeasuo, kenttä 2 PakVi II - Grillimestarit 6-5
           
la 14.12.2013 17.00 Campo-Sport, kenttä 1 Hyrylän Hapan - PakVi II 3-5
la 14.12.2013 19.00 Campo-Sport, kenttä 1 F 3 - PakVi II 7-4
           
su 19.01.2014 17.00 AC Myllypuro, kenttä 1 Blackbirds XIII - PakVi II 5-13
su 19.01.2014 19.00 AC Myllypuro, kenttä 1 PakVi II - Raiderit 11-4
           
la 15.02.2014 14.00 Klondyke SC-RR - PakVi II 6-1
la 15.02.2014 17.00 Klondyke PakVi II - THK 13-1
           
la 08.03.2014 15.00 Campo-Sport, kenttä 1 Hauki - PakVi II 7-5
la 08.03.2014 17.00 Campo-Sport, kenttä 1 PakVi II - SC Kings 2-9
           
la 29.03.2014 10.00 AC Myllypuro, kenttä 2 Grillimestarit - PakVi II 6-3
la 29.03.2014 19.00 AC Myllypuro, kenttä 2 PakVi II - Hyrylän Hapan 2-5

 

 

 

lopullinen sarjatilanneovthtmpmp
SC-RR 18 18 0 0 136 -55 36
SC Kings 18 12 1 5 114 -61 25
Hyrylän Hapan 18 10 2 6 80 -59 22
PakVi II 18 10 0 8 103 -87 20
Blackbirds XIII 18 9 2 7 94 -99 20
Hauki 18 9 1 8 106 -92 19
F3 18 7 3 8 86 -89 17
Grillimestarit 18 7 1 10 82 -92 15
THK 18 2 0 16 53 -123 4
Raiderit 18 1 0 17 42 -139 2

 

SC-RR nousee IV divisioonaan. SC Kings karsii paikasta IV divisioonassa. Raiderit putoaa VI divisioonaan.

 


MIEHET II JOUKKUE 2013-14 JA TILASTOT SSBL:N SARJASSA

   OM  S  yht+-+/-ran
2. Teemu Vuorinen 14 2 + 4 = 6 35 23 12 6
5. Joni Räsänen 10 1 + 8 = 9 32 19 13 0
6. Miikka Mahlamäki "C" 10 1 + 3 = 4 30 19 11 4
8. Sebastian Remes 14 6 + 6 = 12 30 25 5 14
8. Samuli Kumpulainen 11 12 + 9 = 21 30 12 18 0
11. Vili Vanhala 14 5 + 6 = 11 33 19 14 4
12. Antti Nuikka 12 4 + 10 = 14 26 24 2 0
14. Juha Nuikka x x + x = x x x x x
24. Pauli Ursin 8 4 + 5 = 9 22 17 5 4
27. Samu Tamminen 14 14 + 4 = 18 44 26 18 6
28. Jani Puustinen x x + x = x x x x x
32. Niko Kauhanen 2 3 + 0 = 3 7 1 6 0
57. Miska Ruuskanen 12 23 + 12 = 35 38 19 19 0
64. Aarni Kekkonen 14 1 + 3 = 4 37 20 17 0
69 Simo Ketola 7 4 + 5 = 9 25 12 13 4
83. Tommi Ek 7 8 + 0 = 8 20 13 7 0
88 Teemu Meriluoto x x + x = x x x x x
91. Werneri Löppönen x x + x = x x x x x
99. Anssi Nuikka 14 1 + 0 = 1       2
xx. Aki Haakanen 2 1 + 0 = 1 4 7 -3 2

 

Maalivahdit:

   pomintorj.pmpm/ottnptorj%
99. Anssi Nuikka 14 630 395 60 4,26 1 86,81

 

 

Aluedivisioona, lohko B

 

 aikaklopelipaikkaottelutulos
ke 25.09.2013 21.00 Otahalli Ylämummo - PakVi II 3-7
ma 30.09.2013 20.30 Esport Areena, kenttä 3 FC BFC - PakVi II 4-5ja.
ti 15.10.2013 18.00 Campo-Sport, kenttä 3 PakVi II - Baseball-Puumat 4-3
ti 22.10.2013 18.00 Campo-Sport, kenttä 3 PakVi II - Box 11-4
ti 29.10.2013 18.00 Campo-Sport, kenttä 3 PakVi II - Nissbacka Innebandy 4-6
ke 06.11.2013 21.00 Otahalli Ylämummo - PakVi II 3-6
ti 19.11.2013 18.00 Campo-Sport, kenttä 3 PakVi II - SK MyPa 10-3
ma 25.11.2013 20.30 Esport Areena, kenttä 3 FC BFC - PakVi II 5-7
ke 04.12.2013 20.30 AC Myllypuro, kenttä 2 SK MyPa - PakVi II 2-10
to 12.12.2012 21.00 Latokartanon Liikuntahalli Baseball-Puumat - PakVi II 2-2
ti 07.01.2014 18.00 Campo-Sport, kenttä 3 PakVi II - Box 2-3
pe 24.01.2014 19.00 AC Myllypuro, kenttä 1 Nissbacka Innebandy - PakVi II 2-6
ti 28.01.2014 18.00 Campo-Sport, kenttä 3 PakVi II - FC BFC 12-3
ke 19.02.2014 20.30 AC Myllypuro, kenttä 2 SK MyPa - PakVi II 2-10
ti 25.02.2014 20.30 Sipoon monitoimihalli Box - PakVi II 1-13
ti 04.03.2014 18.00 Campo-Sport, kenttä 3 PakVi II - Ylämummo 9-5
ti 18.03.2014 18.00 Campo-Sport, kenttä 3 PakVi II - Nissbacka Innebandy 6-5
ti 25.03.2014 18.00 Campo-Sport, kenttä 3 PakVi II - Baseball-Puumat 9-2

 

Otteluohjelma ja tulokset

 

lopullinen sarjatilanneovthtmpmp
PakVi II 18 15 1 2 133 -58 31
Baseball-Puumat 18 11 1 6 80 -64 23
Nissbacka Innebandy 18 11 1 6 99 -79 23
Ylämummo 18 10 1 7 106 -74 21
Box 18 5 1 12 63 -117 11
FC BFC 18 5 1 12 84 -94 11
SK MyPa 18 3 0 15 64 -143 6

 

Sarjatilanne

Jatko-ottelut

 aikaklopaikkaottelutulos
       puolivälierä  
ti 01.04.2014 18.00 Campo-Sport, kenttä 3 PakVi II - Erä II 5-4 rl.
       välierä  
ti 08.04.2014 18.00 Campo-Sport, kenttä 3 PakVi II - Ylämummo 10-6
       loppuottelu  
la 26.04.2014 11.45 Campo-Sport PakVi II - Nissbacka Innebandy 6-3

 

 

MIEHET II JOUKKUE 2013-14 JA TILASTOT ALUEDIVISIOONASSA

   OM  S  yht+-+/-ran
2. Teemu Vuorinen 13 2 + 3 = 5 29 18 11 0
3. Timo Einiö 12 26 + 7 = 33 37 16 21 0
5. Joni Räsänen 10 2 + 4 = 6 32 17 15 0
6. Miikka Mahlamäki "C" 9 2 + 2 = 4 27 13 14 2
8. Sebastian Remes 8 7 + 4 = 13 28 7 21 0
8. Samuli Kumpulainen 11 8 + 4 = 12 24 16 8 0
11. Vili Vanhala 14 7 + 10 = 17 37 12 25 2
11. Niko Vanhala 1 1 + 0 = 1 4 0 4 0
12. Antti Nuikka 12 3 + 5 = 8 29 13 16 0
14. Juha Nuikka 1 0 + 0 = 0 x x x 0
24. Pauli Ursin 7 3 + 2 = 5 19 8 11 0
27. Samu Tamminen 14 4 + 13 = 17 34 21 13 0
28. Jani Puustinen x x + x = x x x x x
32. Niko Kauhanen 3 1 + 0 = 1 8 1 7 0
33. Miku Vilander 3 1 + 1 = 2 4 4 0 2
47. Hannu Rytöniemi 1 0 + 1 = 1 3 1 2 0
57. Miska Ruuskanen 9 18 + 7 = 25 34 12 22 0
64. Aarni Kekkonen 7 1 + 1 = 2 13 11 2 0
69. Simo Ketola 5 4 + 2 = 6 17 6 11 2
78. Joonas Virtanen 4 2 + 9 = 11 13 3 10 0
83. Tommi Ek 2 2 + 0 = 2 7 0 7 0
88 Teemu Meriluoto x x + x = x x x x x
88. Oskari Tielinen 1 0 + 0 = 0 3 1 2 0
91. Werneri Löppönen x x + x = x x x x x
99. Anssi Nuikka 14 0 + 2 = 2       0


Maalivahdit:

   pomintorj.pmpm/otttorj%
99. Anssi Nuikka 13 525 290 39 3,00 88,15

 

Tilastoista puuttuvat kenttäpelaajien plussat ja miinukset sekä maalivahdin tilastot ottelusta PakVi II - Nissbacka Innebandy (29.10)

 

 

PAKVI MIEHET II 2012-13

 

HARJOITUKSET: tiistai klo 18.00-19.30 Campo-Sport, kenttä 3
  torstai klo 17.00-18.00 Maunulan liikuntahalli
       
JOUKKUEENJOHTAJA: Reima Mahlamäki puh. 050-332 6872  
VALMENTAJA: Juha Nuikka puh. 040-726 0337 juha.nuikka(at)wippies.com
APUVALMENTAJA: Osmo Ek puh. 050-599 5581  


 

Miehet 5.div, lohko 9.

 

 aikaklopelipaikkaottelutulos
la 29.09.2012 12.00 Campo-Sport, kenttä 1 Team Pallo - PakVi II

4-4

la 29.09.2012 16.00 Campo-Sport, kenttä 1 HNMKY II - PakVi II

8-3

           
la 13.10.2012 13.00 AC Myllypuro, kenttä 1 MSS - PakVi II

5-1

la 13.10.2012 16.00 AC Myllypuro, kenttä 1 PakVi II - ECC 10-4
           
la 03.11.2012 17.00 AC Ruskeasuo, kenttä 2 WHS - PakVi II 3-8
la 03.11.2012 19.00 AC Ruskeasuo, kenttä 2 PakVi II - Lumierä 4-9
           
la 24.11.2012 10.00 AC Ruskeasuo, kenttä 3 SC Sähly-90 - PakVi II 8-12
la 24.11.2012 12.00 AC Ruskeasuo, kenttä 3 PakVi II - Fenno 3-3
           
la 15.12.2012 15.00 AC Hakaniemi, kenttä 2 PakVi II - HNMKY II 4-4
la 15.12.2012 17.00 AC Hakaniemi, kenttä 2 PakVi II - HSH 5-0
           
la 19.01.2013 11.00 AC Ruskeasuo, kenttä 3 PakVi II - Team Pallo 5-4
la 19.01.2013 14.00 AC Ruskeasuo, kenttä 3 ECC - PakVi II 8-6
           
la 16.02.2013 10.00 Campo-Sport, kenttä 2 PakVi II - MSS 5-4
la 16.02.2013 18.00 Campo-Sport, kenttä 2 Lumierä - PakVi II 3-11
           
su 03.03.2013 12.00 AC Myllypuro, kenttä 2 Fenno - PakVi II 4-4
su 03.03.2013 14.00 AC Myllypuro, kenttä 2 PakVi II - WHS 7-1
           
la 23.03.2013 17.00 Kerava Areena, kenttä 1 PakVi II - SC Sähly-90 3-2
la 23.03.2012 19.00 Kerava Areena, kenttä 1 HSH - PakVi II 1-13

 

Otteluohjelma SSBL:n sivuilla

 

lopullinen sarjatilanneovthtmpmp
Team Pallo 18 12 2 4 110 -70 26
HNMKY II 18 11 3 4 89 -52 25
PakVi II 18 10 4 4 107 -75 24
Lumierä 18 11 2 5 101 -68 24
Fenno 18 10 3 5 95 -74 23
MSS 18 8 2 8 79 -63 18
ECC 18 7 3 8 79 -82 17
HSH 18 4 1 13 61 -126 9
SC Sähly-90 18 2 4 12 62 -111 8
WHS 18 2 2 14 53 -115 6

 

Team Pallo nousee IV-divisioonaan. HNMKY II karsii paikasta IV-divisioonassa.

Tulospalvelu


 

 

MIEHET II JOUKKUE 2012-13 JA TILASTOT SSBL:N SARJASSA

   OM  S  yht+-+/-ran
5. Joni Räsänen 12 3 + 1 = 4 30 24 6 2
6. Miikka Mahlamäki "C" 14 3 + 4 = 7 31 32 -1 8
8. Sebastian Remes 8 1 + 1 = 2 22 15 7 0
8. Samuli Kumpulainen 5 4 + 3 = 7 12 10 2 0
11. Vili Vanhala 9 3 + 5 = 8 22 15 7 0
12. Antti Nuikka 7 1 + 1 = 2 6 11 -5 0
14. Juha Nuikka x x + x = x x x x x
20. Tero Oksanen 14 12 + 5 = 17 32 20 12 2
24. Pauli Ursin 2 0 + 0 = 0 2 0 2 0
27. Samu Tamminen 14 7 + 5 = 12 37 29 8 2
28. Jani Puustinen 14 2 + 3 = 5 34 28 6 2
30. Jooel Forsman 2 1 + 1 = 2 2 1 1 0
57. Miska Ruuskanen 10 21 + 8 = 29 35 18 17 0
64. Aarni Kekkonen 7 1 + 2 = 3 17 17 0 2
69 Simo Ketola 6 9 + 1 = 10 13 14 -1 0
78. Joonas Virtanen 7 3 + 5 = 8 22 12 10 2
83. Tommi Ek x x + x = x x x x x
88 Teemu Meriluoto x x + x = x x x x x
91. Werneri Löppönen 4 1 + 4 = 5 14 8 6 2
99. Anssi Nuikka 10 0 + 1 = 1       0


Maalivahdit:

   pomintorj.pmpm/otttorj%
99. Anssi Nuikka 14 630 338 60 4,29 84,92

 

Dexal Cup

 

Alkulohko B

 aikaklopaikkaottelutulos
la 18.5.2013 11.20 Arena Center Hakaniemi, kenttä 4 Kerran Kesässä - PakVi 4-2
la 18.5.2013 14.40 Arena Center Hakaniemi, kenttä 4 PakVi - HKI UTD 6-5
la 18.5.2013 17.20 Arena Center Hakaniemi, kenttä 4 PakVi - Team Hitaat Kolmoset 5-3

 

Alkulohkoovthtmpmp
Kerran Kesässä 3 2 0 1 11 -10 4
PakVi 3 2 0 1 13 -12 4
HKI UTD 3 1 0 2 9 -12 2
Team Hitaat Kolmoset 3 1 0 2 9 -8 2

 

Pudotuspelit

 aikaklopaikkaottelutulos  
su 19.5.2013 12.00 AC Myllypuro, kenttä 7 PakVi - Helsingin Sählyveikot 3-1pudotusottelu
su 19.5.2013 14.15 AC Myllypuro, kenttä 1 RW - PakVi 2-3neljännesvälierä
su 19.5.2013 15.45 AC Myllypuro, kenttä 2 AC JuHe - PakVi 3-4puolivälierä
su 19.5.2013 17.00 AC Myllypuro, kenttä 3 PakVi - VKTP 4-6välierä
             
             
             

 

 

PAKVI A92 2011-12

 

HARJOITUKSET: tiistai klo 18.00-19.00 Campo-Sport, kenttä 3
  torstai klo 17.00-18.00 Maunulan liikuntahalli
       
JOUKKUEENJOHTAJA: Reima Mahlamäki puh. 050-332 6872  
VALMENTAJA: Juha Nuikka puh. 040-726 0337 juha.nuikka(at)wippies.com
VALMENTAJA: Teemu Vanhala puh. 050-30 19189 teemu.vanhala(at)finhockey.fi
APUVALMENTAJA: Osmo Ek puh. 050-599 5581  


 

Miehet 5.div, lohko 8.

 

 aikaklopelipaikkaottelutulos
la 01.10.2011 13.00 AC Ruskeasuo, kenttä 3 Honkers - PakVi II

 4-15

la 01.10.2011 16.00 AC Ruskeasuo, kenttä 3 PakVi II - PoTKi

3-7

           
la 15.10.2011 11.00 AC Hakaniemi, kenttä 2 PakVi II - Majurit

3-11

la 15.10.2011 14.00 AC Hakaniemi, kenttä 2 JMFC - PakVi II  7-5
           
la 12.11.2011 15.00 AC Myllypuro, kenttä 4 PakVi II - Elukat 1-4
la 12.11.2011 18.00 AC Myllypuro, kenttä 4 Fortuna - PakVi II 6-1
           
la 03.12.2011 17.00 Klondyke KatPa - PakVi II 7-3
la 03.12.2011 19.00 Klondyke PakVi II - Chargers 11-0
           
la 17.12.2011 15.00 AC Ruskeasuo, kenttä 3 PoTKi - PakVi II 4-9
la 17.12.2011 18.00 AC Ruskeasuo, kenttä 3 PakVi II - Team Emstar 12-4
           
la 21.01.2012 10.00 AC Myllypuro, kenttä 1 Majurit - PakVi II  7-4 
la 21.01.2012 12.00 AC Myllypuro, kenttä 1 PakVi II - Honkers 5-2
           
la 18.02.2012 16.00 Esport Areena, kenttä 1 PakVi II - JMFC 1-6
la 18.02.2012 19.00 Esport Areena, kenttä 1 Elukat - PakVi II 1-3
           
la 03.03.2012 10.00 AC Myllypuro, kenttä 2

PakVi II - Fortuna

5-7
la 03.03.2012 19.00

AC Myllypuro, kenttä 2

Chargers - PakVi II

2-9
           
la 24.03.2012 10.00 AC Ruskeasuo, kenttä 3 PakVi II - KatPa 4-4
la 24.03.2012 12.00 AC Ruskeasuo, kenttä 3 Team Emstar - PakVi II 8-8

Otteluohjelma SSBL:n sivuilla

 

 

 

sarjatilanneovthtmpmp
Majurit 18 17 1 0 143 -49 35
Elukat 18 11 2 5 102 -62 24
KatPa 18 10 4 4 90 -71 24
Team Emstar 18 9 2 7 91 -87 20
PakVi II 18 7 2 9 102 -91 16
JMFC 18 7 1 10 77 -92 15
Fortuna 18 6 1 11 86 -97 13
Honkers 18 5 2 11 61 -92 12
PoTKi 18 4 4 10 63 -85 12
Chargers 18 4 1 13 54 -143 9

 

Sarjataulukko ja ottelutulokset

Majurit nousee IV-divisioonaan, Elukat karsii paikasta IV-divisioonaan. Chargers putoaa VI-divisioonaan.
 

 

MIEHET III JOUKKUE 2011-12 JA TILASTOT SSBL:N SARJASSA

   M  S  yhtran
5. Joni Räsänen 3 + 7 = 10 4
6. Miikka Mahlamäki "C" 0 + 0 = 0 2
8. Sebastian Remes 3 + 1 = 4 2
9. Jaakko Laitinen x + x = x x
11. Vili Vanhala 3 + 2 = 5 0
12. Antti Nuikka 0 + 0 = 0 0
14. Juha Nuikka 0 + 3 = 3 2
18. Arttu Jalava 1 + 0 = 1 0
21. Joni Arajärvi 0 + 1 = 1 0
27. Samu Tamminen 11 + 4 = 15 8
57. Miska Ruuskanen 17 + 11 = 28 8
64. Lauri Näränen 1 + 1 = 2 0
69 Simo Ketola 21 + 5 = 26 18
78. Joonas Virtanen 4 + 23 = 27 0
83. Tommi Ek x + x = x x
88 Teemu Meriluoto 16 + 6 = 22 2
91. Werneri Löppönen 0 + 6 = 6 0
99. Anssi Nuikka 0 + 2 = 2 0


Maalivahdit:

   pomintorj.pmpm/otttorj%
99. Anssi Nuikka 2 90 42 11 5,5 79,25

 

Aluedivisioona, lohko B

 

 aikaklopaikkaottelutulos
ti 27.09.2011 21.00 AC Ruskeasuo, kenttä 3 KL Club - PakVi 6-0
ti 04.10.2011 18.00 Campo-Sport, kenttä 3 PakVi - Erä Akatemia 2-3
ti 11.10.2011 18.00 Campo-Sport, kenttä 3 PakVi - ECC 3-2
to 20.10.2011 21.00 Campo-Sport, kenttä 3 EST - PakVi 9-4
ke 02.11.2011 21.30 Mosahalli Erä 2 - PakVi 4-9
ti 08.11.2011 18.00 Campo-Sport, kenttä 3 PakVi - KeiKa 3-2
ti 15.11.2011 18.00 Campo-Sport, kenttä 3 PakVi - KL Club 3-3
pe 25.11.2011 20.00 Mosahalli Erä Akatemia - PakVi 7-4
ma 28.11.2011 20.00 Valtteri ECC - PakVi 3-9
ti 13.12.2011 18.00 Campo-Sport, kenttä 3 PakVi - EST 3-6
ti 17.01.2012 18.00 Campo-Sport, kenttä 3 PakVi - Erä 2 5-2
to 26.01.2012 18.00 Valtteri KeiKa - PakVi 6-5
ti 31.01.2012 21.00 AC Ruskeasuo, kenttä 3 KL Club - PakVi 4-9
ti 14.02.2012 18.00 Campo-Sport, kenttä 3 PakVi - Erä Akatemia 8-7ja.
ti 28.02.2012 18.00 Campo-Sport, kenttä 3 PakVi - ECC 6-4
to 08.03.2012 21.00 Campo-Sport, kenttä 3 EST - PakVi 3-4ja.
ti 13.03.2012 18.00 Campo-Sport, kenttä 3 PakVi - KeiKa 10-3
ke 21.03.2012 21.30 Mosahalli Erä 2 - PakVi 1-4

 

lopullinen sarjatilanneovthtm-pmp
Erä Akatemia A2 18 13 0 5 93 -55 26
PakVi II 18 11 1 6 91 -75 23
KL Club 18 10 1 7 74 -68 21
EST 18 9 1 8 68 -60 19
KeiKa 18 8 1 9 65 -70 17
ECC 18 5 2 10 48 -69 12
Erä II 18 3 0 14 47 -89 6

 

Erä Akatemia A2, PakVi II, KL Club ja EST puolivälieriin.

 Otteluohjelma ja tulokset

Pudotuspelit

 aikaklopaikkaottelutulos
       puolivälierät  
ti 27.03.2012 18.00 Campo-Sport, kenttä 3 PakVi II - TarakkaPojat 3-4
to 29.03.2012 21.00 Tuusulan Tenniskeskus TarakkaPojat - PakVi II 2-4
ti 03.04.2012 18.00 Campo-Sport, kenttä 3 PakVi II - TarakkaPojat 9-4
       välierät  
pe 13.04.2012 20.00 Myllypuron AC, kenttä 1 SSHL - PakVi II 3-4 rl.
ti 17.04.2012 18.00 Campo-Sport, kenttä 3 PakVi II - SSHL 1-9
to 19.04.2012 19.30 Campo-Sport, kenttä 2 SSHL - PakVi II 6-2
       pronssiottelu  
la 23.04.2012 10.30 Campo-Sport, kenttä 1 PakVi II - Lumierä 7-1

 

 

MIEHET III JOUKKUE 2011-12 JA TILASTOT ALUEDIVISIOONASSA

   ott.M  S  yhtran+-+/-
5. Joni Räsänen 6 0 + 2 = 2 2 7 13 -6
6. Miikka Mahlamäki "C" x x + x = x x xx xx xx
8. Sebastian Remes 2 0 + 0 = 0 0 2 4 -2
9. Jaakko Laitinen 2 0 + 0 = 0 2 1 5 -4
11. Vili Vanhala 6 0 + 2 = 2 0 12 11 1
12. Antti Nuikka 2 0 + 1 = 1 0 1 2 -1
14. Juha Nuikka 4 0 + 1 = 1 2 9 7 2
21. Joni Arajärvi 2 1 + 0 = 1 2 5 2 3
27. Samu Tamminen 5 1 + 0 = 1 0 9 13 -4
57. Miska Ruuskanen 6 6 + 1 = 7 2 9 8 1
69 Simo Ketola 6 3 + 4 = 7 2 10 13 -3
78. Joonas Virtanen 5 2 + 1 = 3 0 10 10 0
83. Tommi Ek x x + x = x x xx xx xx
88 Teemu Meriluoto 5 3 + 0 = 3 0 6 8 -2
91. Werneri Löppönen 4 0 + 1 = 1 0 5 4 1
99. Anssi Nuikka 3 0 + 0 = 0 0      


Maalivahdit:

   pomintorj.pmpm/otttorj%
99. Anssi Nuikka 5 200 141 17 3,4 89,24

 

 

PAKVI A92 2010-11

 

A-POJAT, I-Div, lohko 1

 aikaklopelipaikkaottelutulos
la09.10.201011.00Tennarin PHPakVi II - FBC Elit

3-5

la09.10.201014.00Tennarin PHErä Stars - PakVi II

 10-6

      
la23.10.201011.00MosahalliToTe - PakVi II

 9-6

la23.10.201014.00MosahalliPakVi II - LoSB Future 2-5
      
la13.11.201014.00Esport Areena, kenttä 1PakVi II - Indians

2-10

la13.11.201016.00

Esport Areena, kenttä 1

GrIFK - PakVi II11-3

lopullinen sarjatilanne

o

v

t

h

tm

pm

p

Indians

660062-512
LoSB Future

6

5

0

1

43

-8

10

FBC Elit

6

3

0

3

23

-31

6

Erä Stars

6

3

0

3

36

-46

6

GrIFK

6

3

0

3

27

-38

6

ToTe

6

1

0

5

16

-51

2

PakVi II600622-500

Indians ja LoSB Future ylempään eliittisarjaan, loput joukkueet aluejatkosarjaan.

 

A-POJAT, I-Div, aluejatkosarja, lohko B

 aikaklopelipaikkaottelutulos
su28.11.201012.00AC Myllypuro, kenttä 4PakVi II - SSV II

 10-1

su28.11.201014.00AC Myllypuro, kenttä 4FBC Elit - PakVi II

 2-5

      
su12.12.201012.00AC Ruskeasuo, kenttä 2Indians III - PakVi II

 6-6

su12.12.201017.00AC Ruskeasuo, kenttä 2PakVi II - Loviisa 1-5
      
la15.01.201116.00Esport Areena, kenttä 1SSV II - PakVi II

4-8

la15.01.201118.00

Esport Areena, kenttä 1

ToTe - PakVi II 7-14
      
la29.01.201110.00Karjaan UrheiluhalliPakVi II - FBC Elit 1-12
la29.01.201112.00Karjaan UrheiluhalliPakVi II - Indians III 6-9
      
la12.02.201112.00Kauklahti, kenttä 2Loviisa - PakVi II6-5
la12.02.201114.00Kauklahti, kenttä 2PakVi II - ToTe3-3
      
la26.02.201112.00Loviisan liikuntahalliPakVi II - SSV II7-5
la26.02.201114.00

Loviisan liikuntahalli

FBC Elit - PakVi II 4-6
la26.02.201117.00

Loviisan liikuntahalli

Indians III - PakVi II 5-2
      
la05.03.201111.00Esport Areena, kenttä 1PakVi II - Loviisa 9-3
la05.03.201113.00Esport Areena, kenttä 1ToTe - PakVi II 5-9

sarjatilanne (05.03.2011)

o

v

t

h

tm

pm

p

Indians III

151320120-4928
Loviisa

15

10

1

4

107

-61

21

PakVi

15

8

2

5

92

-77

18

ToTe

15

5

1

9

73

-88

11

SSV II

15

3

0

12

59

-114

6

FBC Elit

15

3

0

12

56

-118

6

 

 

 

 

A-POJAT JOUKKUE 2010-11 JA TILASTOT SSBL:N SARJASSA

  ott.M S yhtran+-+/-
5.Joni Räsänen197+10=1744649-3
6.Miikka Mahlamäki "C"152+4=51025205
7.Tomi Malkavaara80+1=10910-1
8.Sebastian Remes1513+6=19030264
9.Jaakko Laitinen121+5=622131-10
11.Vili Vanhala97+4=1121721-4
12.Antti Nuikka217+10=1744149-8
21.Joni Arajärvi50+2=20914-5
27.Samu Tamminen83+3=5217161
28.Jani Puustinen204+5=903045-15
32.Janne Alakotila50+2=20313-10
35.Teemu-Pekka Tuominen120+0=027   
46.Markus Kivinen60+0=0036-3
57.Miska Ruuskanen1725+8=332514110
69Simo Ketola1214+6=2030341717
78.Joonas Virtanen72+9=11224186
83.Tommi Ek129+7=1621723-6
88Teemu Meriluoto1617+9=2643544-9
91.Werneri Löppönen91+6=70251312
99.Anssi Nuikka160+0=00   


Maalivahdit:

  pomintorj.pmpm/otttorj%
21.Joni Arajärvi145224484,62
35.Teemu-Pekka Tuominen7315177517,2877,63 %
99.Anssi Nuikka11495281514,6484,64 %

 

 

Miehet 6.div, lohko 5.

 aikaklopelipaikkaottelutulos
su17.10.201012.00Tiikeri Areena, kenttä 2PakVi III - Chargers

10-8

su17.10.201015.00Tiikeri Areena, kenttä 2SäbäHänk - PakVi III

4-10

      
la13.11.201009.00AC Ruskeasuo, kenttä 3SBV II - PakVi III

 5-10

la13.11.201019.00AC Ruskeasuo, kenttä 3Pallokeisarit - PakVi III 2-6
      
la27.11.201011.00Kauklahti, kenttä 1PakVi III - FC MyKe -96 8-5
la27.11.201014.00Kauklahti, kenttä 1Pandat III - PakVi III 6-10
      
su19.12.201015.00AC Hakaniemi, kenttä 4PakVi III - TU13-2
su19.12.201018.00AC Hakaniemi, kenttä 4PakVi III - HyöKy 8-5
      
la22.01.201115.00AC Myllypuro, kenttä 3StoKi - PakVi III8-6
la22.01.201119.00AC Myllypuro, kenttä 3PakVi III - Tapuli Team 12-3
      
su06.02.201113.00Esport Areena, kenttä 1Chargers - PakVi III 3-9
su06.02.201115.00Esport Areena, kenttä 1PakVi III - SäbäHänk7-4
      
la19.02.201109.00MasalaPakVi III - Pallokeisarit 11-11
la19.02.201111.00MasalaPakVi III - SBV II 7-9
      
su20.03.201112.00Campo-Sport, kenttä 1FC MyKe -96 - PakVi III 1-12
su20.03.201114.00

Campo-Sport, kenttä 1

PakVi III - Pandat III 5-4
      
la02.04.201110.00KlondykeTU - PakVi III 8-10
la02.04.201113.00KlondykeHyöKy - PakVi III 2-14
      
la16.04.201111.00Kauklahti, kenttä 2Tapuli Team - PakVi III4-13
la16.04.201115.00Kauklahti, kenttä 2

PakVi III - StoKi

 9-5

 

lopullinen sarjatilanne

o

v

t

h

tm

pm

p

PakVi III

20

17

1

2

190

-99

35

StoKi

20

17

0

3

180

-100

34

SäbäHänk

20

14

1

5

131

-91

29

SBV II

20

13

0

7

121

-89

26

Chargers

20

11

1

8

123

-104

23

Tapuli Team207211114-12416
FC MyKe-9620631184-10115
Pandat III20701395-12314
TU20621289-13014
HyöKy20511491-13211
Pallokeisarit20111860-1853

PakVi III ja StoKi nousevat V-divisioonaan.

Ottelutulokset ja sarjataulukko SSBL:n sivuilla

 

 

MIEHET III JOUKKUE 2010-11 JA TILASTOT SSBL:N SARJASSA

  ott.M S yhtran+-+/-
5.Joni Räsänen168+10=182734132
5.Kaius Klemetti22+1=3035-2
6.Miikka Mahlamäki "C"123+4=70443014
7.Tomi Malkavaara135+4=90443113
8.Sebastian Remes1416+8=240482325
9.Jaakko Laitinen71+1=2033825
11.Vili Vanhala169+9=180372611
12.Antti Nuikka123+9=120402416
14.Juha Nuikka40+1=1018144
16.Henri Jaatinen21+0=1035-2
21.Joni Arajärvi102+8=10026179
23.Jere Jaatela20+0=0025-3
27.Samu Tamminen88+14=224351322
28.Jani Puustinen162+7=903334-1
32.Janne Alakotila20+1=1024-2
35.Teemu-Pekka Tuominen80+0=00   
46.Markus Kivinen112+2=40382711
57.Miska Ruuskanen1748+16=644782355
69Simo Ketola1629+9=382631746
78.Joonas Virtanen106+26=320471136
83.Tommi Ek66+4=10017125
88Teemu Meriluoto1426+4=306352312
91.Werneri Löppönen94+8=120391722
99.Anssi Nuikka140+2=20   


Maalivahdit:

  pomintorj.pmpm/otttorj%
21.Joni Arajärvi290428484,00
35.Teemu-Pekka Tuominen627093406,6769,92
99.Anssi Nuikka10450268414,186,73

 

 

PAKVI B92 2009-10

B-POJAT, Haastajasarja, lohko 5.

 aikaklopelipaikkaottelutulos
su27.09.200911.00AC Myllypuro, kenttä 2Indians III - PakVi

3-2

su27.09.200913.00AC Myllypuro, kenttä 2PakVi - ToTe

4-4

      
su11.10.200913.00Tammisaaren PHPakVi - FBC Elit

4-8

su11.10.200915.00Tammisaaren PHGrIFK -PakVi

7-3

      
la24.10.200911.00Kauklahti, kenttä 2ToTe - PakVi

7-4

la24.10.200913.00Kauklahti, kenttä 2PakVi - Indians III4-3
      
su01.11.200913.00AC Ruskeasuo, kenttä 3PakVi - GrIFK2-5
su01.11.200915.00AC Ruskeasuo, kenttä 3FBC Elit - PakVi7-8

 

Lopullinen sarjatilanne

o

v

t

h

tm

pm

p

GrIFK

8

7

1

0

51

-21

15

Indians III

8

5

1

2

43

-25

11

ToTe

8

2

1

5

29

-52

5

PakVi

8

2

1

5

31

-44

5

FBC Elit

8

2

0

6

39

-51

4

 

 


B-POJAT, Haastajajatkosarja, lohko D

 aikaklopelipaikkaottelutulos
la21.11.200911.00Kerava Areena, kenttä 1SCH - PakVi

4-1

la21.11.200914.00Kerava Areena, kenttä 1PakVi - KKP

7-1

      
la12.12.200916.00AC Myllypuro, kenttä 5PakVi - FC Tuusula

6-6

la12.12.200918.00AC Myllypuro, kenttä 5SSV II - PakVi5-9
      
su10.01.201012.00AC Myllypuro, kenttä 1KKP - PakVi

0-12

su10.01.201015.00AC Myllypuro, kenttä 1PakVi - SCH4-5
      
la06.02.201011.00AC Hakaniemi, kenttä 2FC Tuusula - PakVi6-6
la06.02.201013.00AC Hakaniemi, kenttä 2PakVi - SSV II6-5
      
su07.03.201016.00AC Ruskeasuo, kenttä 3PakVi - KKP13-1
su07.03.201018.00AC Ruskeasuo, kenttä 3SCH - PakVi5-5
      
su28.03.201009.00Esport-Areena, kenttä 5PakVi - FC Tuusula12-8
su28.03.201012.00Esport-Areena, kenttä 5SSV II - PakVi5-7

 

Lopullinen sarjatilanne

o

v

t

h

tm

pm

p

PakVi

12

7

3

2

88

-51

17

SCH

12

5

5

2

73

-47

15

SSV II

12

6

2

4

86

-58

14

FC Tuusula

12

5

3

4

91

-77

13

KKP

12

0

1

11

29

-134

1

 

 

PakVi haastajasarjan välierään.

Ottelutulokset ja sarjataulukko


Haastajasarjan välierä:

 aikaklopelipaikkaottelutulos
su28.03.201020.00Esport-Areena, kenttä 5PakVi - M-Team Hurricanes8-1

Haastajasarjan loppuottelu:

 aikaklopelipaikkaottelutulos
la10.04.201017.30AC Hakaniemi, kenttä 2PakVi - Erä Stars 



B-POJAT JOUKKUE 2009-10 JA TILASTOT SSBL:N SARJASSA

  ott.M S yhtran+-+/-
2.Jesse Himanen62+4=60911-2
5.Joni Räsänen216+12=1805229+23
6.Miikka Mahlamäki "C"182+2=441929-10
7.Tomi Malkavaara1310+2=1221419-5
8.Sebastian Remes2123+6=2925228+24
9.Jaakko Laitinen190+2=242722+5
11.Vili Vanhala178+5=1322222+5
12.Antti Nuikka217+14=2124524+21
16.Mirko Vanari191+5=662433-9
21.Joni Arajärvi167+7=1422122-1
28.Jani Puustinen193+3=601531-16
32.Janne Alakotila154+7=1102313+12
35.Teemu-Pekka Tuominen190+1=10   
38.Justus Toivanen214+6=1043930+9
46.Markus Kivinen182+6=801526-11
55.Eetu Hakkarainen2110+4=14353826+12
57.Miska Ruuskanen1616+9=2524320+23
83.Tommi Ek1512+2=14103326+7
91.Werneri Löppönen197+6=1324322+21
99.Anssi Nuikka180+4=42   


Maalivahdit:

  pomintorj.pmpm/otttorj%
21.Joni Arajärvi1451955,0079,2 %
35.Teemu-Pekka Tuominen9404168505,5777,1 %
99.Anssi Nuikka11495197403,6483,1 %



B-POJAT, Alueliiga, lohko C

 aikaklopelipaikkaottelutulos
ti06.10.200918.00Campo-Sport, kenttä 3PakVi - Tiikerit 2

3-3

to29.10.200920.30KauniainenGrIFK - PakVi

5-4

pe13.11.200918.00Esport-AreenaOilers United - PakVi

10-0

ti24.11.200918.00Campo-Sport, kenttä 3PakVi - FC Tuusula

5-6

 

Lopullinen sarjatilanne

o

v

t

h

tm

pm

p

GrIFK

4

4

0

0

24

-12

8

Oilers United

4

3

0

1

33

-11

6

Tiikerit

4

1

1

2

18

-20

3

FC Tuusula

4

1

0

3

18

-38

2

PakVi

4

0

1

3

12

-24

1


Sarjataulukko ja pelatut ottelut alueliigan sivuilla

 


B-POJAT, Alueliiga, Alempi jatkosarja

 aikaklopelipaikkaottelutulos
ma04.12.200920.00ED StationSSV - PakVi

4-4

ti26.01.201018.00Campo-Sport, kenttä 3PakVi - FC Tuusula

11-5

pe12.02.201019.45Tikkurilan UrheilutaloAC HaKi - PakVi

8-3

ti02.03.201018.00Campo-Sport, kenttä 3PakVi - Oilers Hurricanes

14-8

to18.03.201019.00OtahalliIndians - PakVi5-4
ti30.03.201018.00Campo-Sport, kenttä 3PakVi - Erä4-3

 

Sarjatilanne (2.3.2010)

o

v

t

h

tm

pm

p

AC HaKi

6

6

0

0

45

-15

12

PakVi

6

3

1

2

40

-33

7

SSV

6

2

3

1

31

-24

7

Erä

6

3

1

2

33

-22

7

FC Tuusula

6

2

0

4

32

-53

4

Oilers Hurricanes611427-533
Indians610525-332


Sarjataulukko ja pelatut ottelut alueliigan sivuilla

 

 


PAKVI -92 2008-09

B-POJAT, Haastajasarja, lohko 1.

aikaklopelipaikkaottelutulos
su28.09.200813.00AC Myllypuro, kenttä 5PakVi - Tiikerit Kings

7-4

su28.09.200818.00AC Myllypuro, kenttä 5Pandat - PakVi

5-5

su19.10.200813.00Tiikeri-Areena, kenttä 2PakVi - Oilers Patriots

3-15

su19.10.200815.00Tiikeri-Areena, kenttä 2GrIFK -PakVi

2-4

su26.10.200816.00AC Ruskeasuo, kenttä 3SB-Pro II - PakVi

2-4


Lopullinen sarjataulukko

o

v

t

h

tm

pm

p

Oilers Patriots

5

4

0

1

37

-19

8

Pandat

5

3

1

1

39

-24

7

PakVi

5

3

1

1

23

-28

7

GrIFK

5

2

0

3

23

-24

4

Tiikerit Kings

5

1

0

4

18

-34

2

SB-Pro II

5

1

0

4

15

-26

2

Oilers Patriots nousee aluejatkosarjaan, muut haastajajatkosarjaan

Ottelutulokset ja sarjataulukko SSBL:n sivulla


B-POJAT, Haastajajatkosarja

aika

klo

pelipaikka

ottelu

tulos

su

16.11.2008

10.00

AC Ruskeasuo, kenttä 2

PakVi - FC Tuusula

4-7

su

16.11.2008

18.00

AC Ruskeasuo, kenttä 2

SB-Pro II - PakVi

8-6

su

23.11.2008

15.00

Esport Areena, kenttä 4

PakVi - Erä Stars

3-6

su

23.11.2008

18.00

Esport Areena, kenttä 4

Tiikerit Kings -PakVi

0-5

su

14.12.2008

13.00

AC Myllypuro, kenttä 5

PakVi - KorsKa

4-6

su

14.12.2008

17.00

AC Myllypuro, kenttä 5

PakVi - ToTe

1-6

su

18.01.2009

11.00

Tiikeri-Areena, kenttä 2

Pandat - PakVi

10-6

su

18.01.2009

14.00

Tiikeri-Areena, kenttä 2

GrIFK - PakVi

5-5

su

31.01.2009

14.00

Kauklahti, kenttä 2

FC Tuusula - PakVi

8-4

su

31.01.2009

16.00

Kauklahti, kenttä 2

PakVi - SB-Pro II

4-6

la

07.02.2009

11.00

Campo-Sport, kenttä 1

PakVi - Tiikerit Kings

5-4

la

07.02.2009

14.00

Campo-Sport, kenttä 1

Erä Stars - PakVi

11-3

su

01.03.2009

11.00

AC Myllypuro, kenttä 4

KorsKa - PakVi

6-3

su

01.03.2009

14.00

AC Myllypuro, kenttä 4

ToTe - PakVi

4-2

su

22.03.2009

14.00

Tiikeri-Areena, kenttä 2

PakVi - GrIFK

2-7

su

22.03.2009

17.00

Tiikeri-Areena, kenttä 2

PakVi - Pandat

7-7

Lopullinen sarjataulukko

o

v

t

h

tm

pm

p

Erä Stars

16

15

0

1

144

-56

30

GrIFK

16

10

3

3

87

-68

23

KorsKa

16

11

0

5

107

-71

22

Pandat

16

6

4

6

84

-86

16

FC Tuusula

16

6

3

7

88

-90

15

SB-Pro II

16

6

0

10

73

-94

12

Tiikerit Kings

16

4

2

10

53

-94

10

ToTe

16

3

4

9

65

-105

10

PakVi

16

2

2

12

64

-101

6

Erä Stars ja GrIFK haastajafinaaliin.

Ottelutulokset ja sarjataulukko SSBL:n sivulla


Etelä-Suomen Alueliiga, B-Pojat, lohko A

aika

klo

pelipaikka

ottelu

tulos

ma

06.10.2008

HIFK - PakVi

8-1

ti

04.11.2008

19.00

Meilahden liikuntahalli

PakVi - Tiikerit White

2-13

to

13.11.2008

19.30

AC Myllypuro

Erä - PakVi

6-1

ti

18.11.2008

19.00

Meilahden liikuntahalli

PakVi - KorsKa

4-7


Lopullinen sarjataulukko

o

v

t

h

tm

pm

p

HIFK

4

4

0

0

31

-10

8

Erä

4

2

0

2

24

-12

4

Tiikerit White

4

2

0

2

23

-17

4

KorsKa

4

2

0

2

14

-27

4

PakVi

4

0

0

4

8

-34

0

Ottelutulokset ja sarjataulukko alueliigan sivuilla


Etelä-Suomen Alueliiga, B-Pojat, alempijatkosarja

aika

klo

pelipaikka

ottelu

tulos

ma

15.12.2008

19.00

AC Ruskeasuo

M-Team Blues - PakVi

5-2

ti

13.01.2009

19.00

Meilahden liikuntahalli

PakVi - GrIFK

7-2

ke

28.01.2009

18.30

AC Myllypuro

SSV - PakVi

11-1

ti

03.03.2009

19.00

Meilahden liikuntahalli

PakVi - KorsKa

2-10

ke

18.03.2009

20.00

Esport-Areena

Oilers Patriots - PakVi

ti

31.03.2009

19.00

Meilahden liikuntahalli

PakVi - Erä Zetor


Sarjatilanne (16.3.2009)

o

v

t

h

tm

pm

p

SSV

4

4

0

0

26

-8

8

M-Team Blues

5

4

0

1

32

-15

8

KorsKa

5

4

0

1

29

-14

8

Erä Zetor

4

2

0

2

16

-21

4

PakVi

4

1

0

3

12

-28

2

GrIFK

6

1

0

5

12

-32

2

Oilers Patriots

4

0

0

4

12

-21

0

Ottelutulokset ja sarjataulukko alueliigan sivuilla


Talvisarja

aika

klo

pelipaikka

ottelu

tulos

la

10.01.2009

12.15

Tikkurilan Urheilutalo

AC HaKi - PakVi

7-3

ti

20.01.2009

19.00

Meilahden liikuntahalli

PakVi - Erä91 Stars

1-6

su

25.01.2009

13.30

Kauniaisten palloiluhalli

GrIFK - PakVi

7-6

ti

27.01.2009

20.00

Energia Areena

SB Vantaa - PakVi

8-3

ti

03.02.2009

19.00

Meilahden liikuntahalli

PakVi - GrIFK

2-8

ti

10.02.2009

19.00

Meilahden liikuntahalli

PakVi - AC HaKi

3-10

su

22.02.2009

18.00

Mosahalli

Erä91 Stars - PakVi

12-4

ti

24.02.2009

19.00

Meilahden liikuntahalli

PakVi - SB Vantaa

7-18

Lopullinen sarjataulukko

o

v

t

h

tm

pm

p

SB Vantaa

8

6

0

2

79

-52

12

AC HaKi

8

6

0

2

54

-34

12

Erä Stars

8

6

0

2

65

-47

12

GrIFK

8

2

0

6

40

-60

4

PakVi

8

0

0

8

30

-75

0



Harjoitusottelut

aika

klo

pelipaikka

ottelu

tulos

ti

26.08.2008

AC HaKi - PakVi

12-4

to

23.10.2008

18.30

Mosahalli

Erä Stars - PakVi

12-3

la

25.10.2008

15.00

Liikuntamylly

PakVi - Pauhu